Повернутися до звичайного режиму

В рамках Тижня психології проведений семінар-практикум для батьків "Позитивіні і негативні аспекти дитячої агресивності".

Мета заходу: підвищення рівня психологічної грамотності батьків, спрямування батьківського піклування у напрям, що відповідає потребам дитини.

Батькам була надана інформація про форми прояву агресії:

· Аутоагресія-

- свідома – завдання собі фізичних ушкоджень як спосіб заміщення душевного болю фізичним;

- несвідома- психосоматичні захворювання, випадкові ушкодження на кшталт порізів, вивихів, травм;

· пасивна агресія – іронічні висловлювання про оточення, саркастичні зауваження, принизливі та образливі вислови, злорадний сміх;

· активна агресія – відкриті бійки і крик;

· сублімована агресія – трансформування агресії в символічну і творчу агресію./Files/images/DSC06279.JPG

Обговорили різновиди поведінки, адже відкрито і чесно відстоювати законні права – це неминучий крок у житті людини. Коли вона бореться за те, що їй справді необхідно, і водночас поважає права та потреби інших – піклується про те, щоб не завдати нікому шкоди, - таку поведінку називають асертивною, навіть якщо вона є доволі сильною і рішучою.

Асертивна поведінка – здорова і корисна навичка.

Асертивність («наполягати на своєму» ) – поведінка, що поєднує внутрішню силу і ввічливе ставлення до оточення.

Агресія – навмисна руйнівна поведінка людтни, яка завдає іншим людям фізичного або психологічного дискомфорту.

Агресія свідчить про потребу людини у змінах. Ця енергія ніби сигналізує: «Мене не влаштовує те, що зараз відбувається, і це потрібно змінити». Адже від того, як саме людина відреагує на таке повідомлення, залежатиме подальший розвиток ситуації.

За допомогою вправи «Мішечок» порадились з приводу того, як можна подолати в собі негативні емоції, як позбавитись від агресії прийнятним способом.

/Files/images/DSC06288.JPG

З’ясували, що спершу зусилля необхідно спрямувати на усунення неблагополучної атмосфери в сім’ї. Потім виявити можливі причини протесту дитини. Це може бути бажання залишитись вдома і не йти в школу, перегляд мультфільмів допізна, недостатність часу спілкування з батьками. Таких дріб’язкових протестів у житті дитини безліч і дорослі їх часто не розуміють, не сприймають.

У разі руйнівних проявів агресії дитини основне завдання – дати їй змогу опанувати навички проявлення своїх почуттів у адекватній формі. Для цього самі дорослі мають володіти такими навичками. Ідеться про сублімацію агресії. Одним із засобів є вербалізація, тобто проговорювання почуттів, які переживає дитина, виведення їх назовні.

Ефективною формою вербалізації є така: «Я злюся на тебе, коли ти …, бо для мене це означає, що …».Ця форма сприяє розвитку самоусвідомлення, поліпшенню контакту між співрозмовником, підвищенню рівня взаємодовіри.. Виражаючи емоцію таким чином, напруження зникає, а «спалах» почуттів мінімізується. Це пов’язано з тим, що емоцію прожито у символічній формі: людина уявила, як вона кричить, тому в неї вже немає потреби це робити.

До вправ на сублімацію агресії на лежать такі: «Намалюй свою емоцію», «Мішечок із криками», «Дражнимося овочами», «Бій подушками».

Дітям потрібно мати місце, де б вони могли відреагувати свої почуття і зняти напруження. (Спортивний куточок, затишне місце біля акваріуму, окрема кімната…)

Проблеми в поведінці дитини є наслідком неправильного виховання в сім’ї. Досить часто батьки «нагороджують» дітей псевдоласкавими іменами. Дитина звикає до того, що вона Тигрусь, Плакса, Слоненя, Крокозябра, Бандитик, Лінько, Хитрюга. Таким чином дорослі дають дозвіл на відповідну поведінку. Такі прізвиська є проявом неповаги.

Важливо звертати увагу на те, у якому настрої дитина приходить зі школи, що про неї говорять, як її називають однокласники. Це дасть змогу часто помітити зміни в її поведінці та поговорити з нею, підтримати її. У такому разі дитина може поліпшити свою поведінку, розвинути ті якості, які дадуть їй змогу ефективно вчитися, бути відкритою, вміти виражати свої почуття.

«Магічні слова» батьків

для спілкування з дитиною

*Я тебе люблю.
*Я радий(-а), що ти в мене є.
* Я тебе розумію.
*Ти все зможеш.
* Я тобі довіряю.
*Ми завжди з тобою.
Шановні батьки! Дитина виростає щасливою і впевненою в собі, коли відчуває вашу підтримку. Адже їй важливо постійно отримувати позитивні «послання» від близьких дорослих.
Не забувайте поєднувати «магічні слова» з відповідними вчинками, і ваша дитина буде щасливою!

/Files/images/clip_image001.gif

Кiлькiсть переглядiв: 437

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.